Συνεργασία Επαγγελματιών στο χώρο της Παυσιλυπούπολης

Ρύθμιση Οφειλών στον Δήμο Καρδίτσας με ευνοϊκούς όρους

Ο Δήμος Καρδίτσας καλεί όσους ενδιαφέρονται να ρυθμίσουν τις οφειλές τους (βεβαιωμένες έως 30/09/2017), με ιδιαίτερα ευνοϊκούς όρους, να ενταχθούν στη σχετική ρύθμιση του ν. 4483/2017 (ΦΕΚ 107/31.07.2017 τεύχος Α’).
Δυνατότητα υπαγωγής έχουν όλοι οι οφειλέτες προς τον Δήμο, ενώ οι αιτήσεις υποβάλλονται το αργότερο έως 30.11.2017.

23η Πρόσκληση Δ.Σ. – Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 – ώρα 12.30΄μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης επί προτάσεων μεταβολών σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Καρδίτσας (εισ.: αντιδήμαρχος Ιω. Σβάρνας)

Οι φορείς της Καρδίτσας τιμούν την 44η επέτειο του Πολυτεχνείου

Σύσκεψη φορέων για τη διοργάνωση των εκδηλώσεων εορτασμού της 44ης επετείου της εξέγερσης του Πολυτεχνείου πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 15/11 στο Δημαρχείο Καρδίτσας με πρωτοβουλία του Δήμου.