Το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα “Youth Inclusive Entrepreneurship Lab” υλοποιεί ο Δήμος Καρδίτσας

Τους εκπροσώπους των εταίρων του Δήμου Καρδίτσας στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ «Youth Inclusive Entrepreneurship Lab», υποδέχθηκε την Τρίτη 10/10 στο Δημαρχείο, ο Δήμαρχος κ. Φώτης Αλεξάκος.

Ασφαλτοστρώσεις στην Τ.Κ. Αγίου Θεοδώρου από την ΤΕΡΝΑ

Στην ασφαλτόστρωση δρόμων εντός του οικισμού του Αγίου Θεοδώρου προχώρησε η κατασκευάστρια εταιρεία του αυτοκινητοδρόμου Κεντρικής Ελλάδας Ε65, ΤΕΡΝΑ ΑΕ ανταποκρινόμενη θετικά σε σχετικό αίτημα του Δήμου Καρδίτσας.

Ματαίωση αθλητικής εκδήλωσης

Έπειτα από την απόφαση της Κεντρικής Ένωσης Δήμων και Κοινοτήτων να ματαιώσει την κοινωνική δράση που προγραμμάτιζε στις 22 Οκτωβρίου σε συνεργασία με τον Αστικό μη Κερδοσκοπικό Φορέα “ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ” στις πρωτεύουσες των νομών όλης της χώρας για την ενίσχυση των Κοινωνικών Παντοπωλείων, οι αγώνες δρόμου 5.000 και 10.000 μ. που είχε προγραμματίσει για τη συγκεκριμένη ημερομηνία ο Δήμος Καρδίτσας δεν θα πραγματοποιηθούν.