Επισημάνσεις του Τμήματος Πρασίνου για αυθαίρετες κλαδεύσεις

Το Τμήμα Συντήρησης Χώρων Πρασίνου υπενθυμίζει στους συμπολίτες μας ότι η χωρίς άδεια κοπή ή κλάδευση φυτών σε κοινόχρηστους χώρους (πάρκα, πεζοδρόμια νησίδες, ζαρντινιέρες, παρτέρια) επισύρει πρόστιμο.

Έντονη η κοινωνική δράση του Δήμου Καρδίτσας τον Σεπτέμβριο

Καρδίτσα, 6-10-2017 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Έντονη η κοινωνική δράση του Δήμου Καρδίτσας τον Σεπτέμβριο Ο Δήμος Καρδίτσας μέσω της Αντιδημαρχίας Αλληλεγγύης Ειδικών Ευπαθών Ομάδων, Εθελοντισμού προσέφερε το μήνα Σεπτέμβριο 2017: α) Σε 1000 οικογένειες δόθηκαν τρόφιμα, νωπά κρέατα,γαλακτοκομικά είδη, λαχανικά, φρούτα, είδη προσωπικής υγιεινής κ.α. β) 100 δεματάκια με ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, παιδικά, ποδηλατάκια, ριλάξ για

Συνεργασία με φωτογράφο για την “Παυσιλυπούπολη” ζητά ο Δήμος Καρδίτσας

Ο Δήμος Καρδίτσας στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων «Παυσιλυπούπολη 2017-18», που προγραμματίζει για την περίοδο από 5/12/2017 έως και 10/1/2018 επιθυμεί τη συνεργασία με ιδιώτη επαγγελματία φωτογράφο.

42η Πρόσκληση Οικονομικής Επιτροπής στις 10-10-2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.30′ μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στο δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για αντίκρουση προσφυγής κατά του Δήμου Καρδίτσας ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων (δικάσιμος 13-10-2017) (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)