Ο Δήμος Καρδίτσας συμμετέχει στη 15η Πανελλήνια Λαμπαδηδρομία Συλλόγων και Φορέων Εθελοντών Αιμοδοτών

Ο Δήμος Καρδίτσας θα συμμετάσχει και φέτος στην Πανελλήνια Λαμπαδηδρομία Συλλόγων και Φορέων Εθελοντών Αιμοδοτών που διοργανώνεται από την Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών (ΠΟΣΕΑ) σε συνεργασία με το Υπουργείο Υγείας & Κοινωνικής Αλληλεγγύης , το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας και την Ελληνική Ομοσπονδία Θαλασσαιμίας.

Ο Δήμος Καρδίτσας συμμετέχει στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας

Με σύνθημα “Έξυπνη Κινητικότητα – Ισχυρή Οικονομία” ο Δήμος Καρδίτσας συμμετέχει ενεργά στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας διοργανώνοντας από 16 έως 22 Σεπτεμβρίου 2017 σε συνεργασία με άλλους φορείς δράσεις και εκδηλώσεις με πρωταγωνιστές τα παιδιά, το ποδήλατο και τους πεζούς.

Ξεκινάει στις 23/9 η Σαββατιάτικη λαϊκή αγορά στη Δημοτική Αγορά

Ο Δήμος Καρδίτσας στοχεύοντας αφενός στην καλύτερη εξυπηρέτηση των δημοτών και αφετέρου στην στήριξη των Καρδιτσιωτών παραγωγών, ξεκινά από το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου τη λειτουργία λαϊκής αγοράς στο χώρο της Δημοτικής Αγοράς. Για τη λειτουργία της νέας λαϊκής αγοράς έχουν χωροθετηθεί 80 θέσεις για Καρδιτσιώτες παραγωγούς-πωλητές οπωροκηπευτικών.