Στελέχη του Δήμου Καρδίτσας σε ημερίδα για τη Βιώσιμη κινητικότητα στους Ο.Τ.Α.

Το Ινστιτούτο Επιμόρφωσης (ΙΝ.ΕΠ.) του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης (ΕΚΔΔΑ) στο πλαίσιο της αποστολής του, υπό την οργανωτική ευθύνη του Περιφερειακού Ινστιτούτου Επιμόρφωσης Θεσσαλονίκης, διοργάνωσε την περασμένη Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου στη Θεσσαλονίκη, την ημερίδα «Βιώσιμη κινητικότητα στους Ο.Τ.Α.».

Συνάντηση του Δημάρχου Καρδίτσας με το Σύνδεσμο Εφέδρων Αξιωματικών Ν. Καρδίτσας

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος είχε συνάντηση με αντιπροσωπεία του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Ν. Καρδίτσας (Σ.Ε.Α.Ν.) , αποτελούμενη από το Πρόεδρο κ. Ιωαν. Ντενησιώτη, τον Αντιπρόεδρο κ. Γ. Καφαντάρη, τον έφορο κ. Γ. Κουκουζέλη και το μέλος κ. Πετ. Μπετζούνη.

Σε Πρόδρομο και Άγιο Θεόδωρο την Πέμπτη 14/9 ο Δήμαρχος Καρδίτσας

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος στο πλαίσιο των επαφών της Δημοτικής Αρχής με τους κατοίκους όλων των Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου θα επισκεφθεί το απόγευμα της Πέμπτης 14/9 τις Τοπικές Κοινότητες Προδρόμου και Αγίου Θεοδώρου.