19η Συνεδρίαση Δ.Σ. – Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2017 – ώρα 13.00΄μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προκήρυξη πανελλήνιου αρχιτεκτονικού διαγωνισμού ιδεών με τίτλο: “Αρχιτεκτονική ανάπλαση και αξιοποίηση του περιβάλλοντος χώρου του πρώην στρατοπέδου Λουμάκη στην Καρδίτσα” (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ξυλομένος)

Ζωγραφίζοντας με κουκίδες, τα σημεία ισορροπίας, πάνω στο χάρτη, στην 6η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017

Προτελευταία μέρα και τελευταίες δράσεις για άλλες τρεις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας, στα πλαίσια της 6η Καλοκαιρινής Εκστρατείας Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017, που υλοποιείται σε συνεργασία με την Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος!!!

Συναυλία για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Καρδίτσας

Όλοι οι δρόμοι οδηγούν την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, όπου θα πραγματοποιηθεί η μεγάλη συναυλία αλληλεγγύης που οργανώνει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο Δήμος Καρδίτσας με την εθελοντική συμμετοχή τοπικών μουσικών σχημάτων και καλλιτεχνών για τη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών ατομικής υγιεινής για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου.

Αποκατάσταση φθορών στο οδικό δίκτυο της πόλης της Καρδίτσας

Η Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Καρδίτσας πραγματοποίησε τις τελευταίες ημέρες παρεμβάσεις αποκατάστασης φθορών του οδοστρώματος, (λακούβες, τομές) σε διάφορα σημεία του οδικού δικτύου της πόλης .

Επικύρωση συνεργασίας του Κέντρου Γυναικών Καρδίτσας και της ΑΝ.ΚΑ. Α.Ε.

Στο πλαίσιο υλοποίησης του διακρατικού σχεδίου Daphne III με τίτλο «WEGO! Women Economic-independence and Growth Opportunity» – JUST/2014/RDAP/AG/VICT/7365, για την ενδυνάμωση της Γυναικείας Οικονομικής Ανεξαρτησίας, το Κέντρο Γυναικών Καρδίτσας και η ΑΝ.ΚΑ. Α.Ε. δια του Γραφείου Πληροφόρησης Europe Direct Καρδίτσας επικύρωσαν την συνεργασία τους με την υπογραφή Πρωτόκολλου Συνεργασίας.