Χαλαζόπτωση έπληξε καλλιέργειες στο Δήμο Καρδίτσας

Ισχυρή χαλαζόπτωση έπληξε το βράδυ της Τρίτης την ευρύτερη περιοχή του Δήμου Καρδίτσας με αποτέλεσμα να προκληθούν ζημιές σε καλλιέργειες βαμβακιού, καλαμποκιού αμπελώνες και οπωροφόρα δένδρα κυρίως στις Δημοτική Ενότητα Μητρόπολης και πιο συγκεκριμένα στις Τοπικές Κοινότητες Μητρόπολης, Φράγκου, Ξυνονερίου και Γεωργικού.

Οι σταθμοί ενός ταξιδιού που κράτησε 80 ημέρες, στα γλυκά και αλμυρά σημεία του ορίζοντα, στην 6η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017

Συνεχίστηκε και την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου με τρείς όμορφες δράσεις, η 6η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017, στις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας, που υλοποιείται σε συνεργασία με την Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος!!!