Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προμήθειες και εργασίες του Δήμου Καρδίτσας έτους 2017

Ο Δήμος Καρδίτσας προκειμένου να προβεί στην απευθείας ανάθεση της εργασίας που αφορά τον καθαρισμό κουρτινών των ΚΔΑΠ δέχεται κλειστές προσφορές μέχρι την Παρασκευή 08/09/2017 και ώρα 15.00

Σημεία και τέρατα, ανάμεσα στη Χιονάτη και τα σήματα Μορς, στην 6η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017

Φτάνει σιγά σιγά προς το τέλος της, η 6η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017, στις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας, που υλοποιείται σε συνεργασία με την Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος!!!

Διανομή ροδάκινων & νεκταρινιών από το Δήμο Καρδίτσας

Ο Δήμος Καρδίτσας μέσω της Αντιδημαρχίας Εθελοντισμού, Ειδικών Πληθυσμιακών – Κοινωνικών Ομάδων & Αλληλεγγύης στα πλαίσια του προγράμματος δωρεάν απόσυρσης φρούτων, θα παραλάβει ποσότητα ροδάκινων & νεκταρινιών η διανομή των οποίων θα γίνει την Πέμπτη 7/9 και την Παρασκευή 8/9 από τις 10.00 – 14.00 από το κτήριο του πρώην 1ου Λυκείου.