Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προμήθειες και εργασίες του Δήμου Καρδίτσας έτους 2017

Ο Δήμος Καρδίτσας προκειμένου να προβεί στην απευθείας ανάθεση της εργασίας που αφορά τον καθαρισμό μοκετών των ΚΔΑΠ δέχεται κλειστές προσφορές μέχρι την Τετάρτη 06/09/2017 και 15.00

Ενοικιάζεται κατάστημα του κληροδοτήματος Βαλταδώρου

Στην ενοικίαση του γωνιακού καταστήματος Κ3 του κληροδοτήματος Βαλταδώρου εμβαδού 104,80 τ.μ., το οποίο βρίσκεται στην Καρδίτσα στην γωνία της οδού Ιεζεκιήλ και του πεζόδρομου Βαλταδώρου στο κέντρο της πόλης προχωρά ο Δήμος Καρδίτσας.

Χώρος Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών 2017 – 2018

Ο «Χώρος Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών» λειτουργεί τις απογευματινές ώρες από το 1993 και προσφέρει τις υπηρεσίες του στις μητέρες και στις οικογένειες που έχουν ανάγκη ένα ζεστό και φιλικό περιβάλλον για τη φροντίδα, τη φύλαξη και τη δημιουργική απασχόληση των μικρών παιδιών τους.

Twister, σήματα Μορς και Φάροι

Με τρεις όμορφες δράσεις ολοκληρώθηκε σήμερα 01 – 09- 2017 στις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας και η 2η εβδομάδα του Β’ Κύκλου της 6ης Καλοκαιρινής Εκστρατείας Ανάγνωσης & Δημιουργικότητας 2017, που υλοποιείται σε συνεργασία με την Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος!!!