Τη Δευτέρα 13/3 η καταβολή των προνοιακών επιδομάτων

Από το Δήμο Καρδίτσας ανακοινώνεται ότι ολοκληρώθηκαν οι προβλεπόμενες διαδικασίες ελέγχου και οριστικοποίησης της καταβολής των προνοιακών επιδομάτων των μηνών Ιανουαρίου – Φεβρουαρίου 2017, η οποία γίνεται μέσω των Διατραπεζικών Συστημάτων ΔΙΑΣ Α.Ε.

15η Πρόσκληση Οικονομικής Επιτροπής στις 15-03-2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12.30′ μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση της διάθεσης πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού έτους 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

14η Πρόσκληση Οικονομικής Επιτροπής στις 14-03-2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.30′ μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την εκτέλεση του έργου “Συμπλήρωση ΦΟΠ στο 3ο χλμ. Καρδίτσας – Ρούσσου” (εισ.:πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)

Περιβαλλοντικό πρόγραμμα «Karditsa Earthquake Project – Σχολεία εν Δράσει»

Το περιβαλλοντικό πρόγραμμα «Karditsa Earthquake Project – Σχολεία εν Δράσει» που υλοποιεί το 1ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας, υπό την αιγίδα της Π.Ε. Καρδίτσας, της Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας, του Επιμελητηρίου Καρδίτσας και του Δήμου Καρδίτσας, ξεκινά την Κυριακή 12 Μαρτίου με την πολύ ενδιαφέρουσα ημερίδα «Πρώτες βοήθειες για όλους σε ένα σεισμό και οι ψυχολογικές συνέπειές του στα Παιδιά».