Τρόφιμα σε 1000 οικογένειες πρόσφερε τον Μάρτιο ο Δήμος Καρδίτσας

Ο Δήμος Καρδίτσας και συγκεκριμένα η Αντιδημαρχία Αλληλεγγύης Ειδικών Ευπαθών Ομάδων, Εθελοντισμού τον μήνα Μάρτιο 2018 προσέφερε:

α) Σε 1000 οικογένειες δόθηκαν τρόφιμα, νωπά κρέατα, γαλακτοκομικά είδη, λαχανικά, φρούτα, είδη προσωπικής υγιεινής, κ.α.

β) 15 δεματάκια με ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια παιδικά , σχολικά είδη , μία περπατούρα κ.α.

γ) Επίσης δόθηκαν 500 μερίδες για σίτιση

Για τα παραπάνω θέλουμε να ευχαριστήσουμε – Το SUPER MARKET ΑΒ BΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ για τα άφθονα προϊόντα που μας προσφέρει

– Την Ένωση Αγροτικών Συν/σμών Τρικάλων (ΤΡΙΚΚΗ) για τα κουπόνια (γάλα)

– Την επιχείρηση “Θαλάσσιος Κόσμος” για τις μερίδες φαγητού

– Την επιχείρηση “ΘΕΟΝΗ” για την δωρεά της σε νερό

– Τη συμπολίτισσα κ. Μαρία για την προσφορά της, σε μερίδες φαγητού εις μνήμην συγγενικών προσώπων

– Το ζαχαροπλαστείο “ΜΕΛΙΣΣΑ” – Γνωστή επιχείρηση νωπών κρεάτων για την προσφορά προϊόντων της

– Τα SUPER MARKET της πόλης μας για τη συλλογή τροφίμων από καλάθια αλληλεγγύης

– Τη Βιολογική Λαϊκή Αγορά της πόλης μας – Τους συμπολίτες μας που πρόσφεραν τρόφιμα σε άπορες οικογένειες

– Κατάστημα υποδημάτων της πόλης μας για καινούργια υποδήματα που πρόσφερε.

Τα ανωτέρω δόθηκαν σε συμπολίτες μας που είναι εγγεγραμμένοι στο Κοινωνικό Μητρώο του Δήμου Καρδίτσας.

– Θέλουμε να ευχαριστήσουμε μέσω του τύπου όλους τους ανωτέρω που μας προσέφεραν τα προϊόντα τους, διότι χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαμε να στηρίξουμε τους συμπολίτες μας που μας έχουν ανάγκη . Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε του εθελοντές μας που για μία ακόμη φορά βοήθησαν ανιδιοτελώς.