19η Συνεδρίαση Δ.Σ. – Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2017 – ώρα 13.00΄μ.μ

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προκήρυξη πανελλήνιου αρχιτεκτονικού διαγωνισμού ιδεών με τίτλο: “Αρχιτεκτονική ανάπλαση και αξιοποίηση του περιβάλλοντος χώρου του πρώην στρατοπέδου Λουμάκη στην Καρδίτσα” (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ξυλομένος)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση της 12ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2017 (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό τελών της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό τρόπου ανάθεσης κατασκευής παραγκών και ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, καθώς και εγκατάστασης μέσων ψυχαγωγίας (Λουνα Παρκ) για τη διεξαγωγή της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συγκρότηση επιτροπής διεξαγωγής της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εκμίσθωση αγροτεμαχίων –καλλιεργήσιμης γης- στις Τοπικές Κοινότητες Καλλιφωνίου και Δαφνοσπηλιάς και Παλιουρίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)